wtorek, 3 lipca 2018

KRAKÓW: Leo Express ruszy w trasę 20 lipca

Nieco później niż pierwotnie planowano, bo dopiero 20 lipca, ale jednak. Na polskie tory wjedzie pierwszy prywatny przewoźnik dalekobieżny, którego pociągi połączą Kraków z Katowicami i Pragą, po drodze obsługując także Skawinę, Zator, Mysłowice i ważne węzły kolejowe w Czechach: Bohumin, Ostrawę czy Ołomuniec.

W sprzedaży są już bilety. Najniższa cena za przejazd do Pragi to 19 złotych, ale średnia cena biletów będzie kształtowała się na poziomie 60-80 złotych. Podróżni mają do wyboru są trzy klasy: Economy, Business i Premium. W kwestii rozkładu jazdy nie ma żadnych zmian. Wyjazdy z Krakowa do Pragi zaplanowano w poniedziałki i soboty o 5:04, zaś powroty z Pragi w piątki i niedziele o 16:10. Taki układ połączeń pozwala zarówno wyskoczyć na weekend do Pragi i innych miast, a także będzie stanowił ciekawą opcję spędzenia weekendu w Krakowie dla turystów z Czech. Bilety można kupić  przez stronę internetową Leo Express lub w jednym z partnerskich punktów stacjonarnych. Jednym z takich miejsc jest Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu w Katowicach.

Po zakończeniu modernizacji linii kolejowych w rejonie Krakowa czeski przewoźnik planuje zwiększyć częstotliwość kursów. Niewykluczone więc, że w przyszłości pociągi pojadą codziennie, co byłoby nie lada gratką.

fot. Leo Express

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane