niedziela, 1 lipca 2018

MAŁOPOLSKA: stacja Trzebinia w wirze modernizacji

17 czerwca, przy okazji Dnia Techniki Kolejowej w Chrzanowie, miałem okazję odwiedzić dworzec kolejowy w Trzebini, który intensywnie przygotowywany jest do modernizacji stacji i linii kolejowej Kraków - Katowice.

Z dotychczasowego dworca ostał się póki co tylko peron 1 i peron 2. Istnieje też jeszcze kładka nad torami w centralnej części stacji. Pozostała część dworca, a więc peron 3 i dawny, od lat nieczynny peron 4, a także wszystkie tory sekcji towarowej w centralnej części trzebińskiego dworca zostały już rozebrane. W miejscu starych peronów zaczynają powoli rysować się kształty nowych, które po wybudowaniu przejmą funkcję dzisiejszych platform, które także zostaną dogłębnie zmodernizowane. W Trzebini oczywiście pojawi się też przejście podziemne, co spowoduje docelową likwidację istniejącej kładki.

Zanim zaproszę do obejrzenia kilku zdjęć, wspomnę jeszcze o tym, że intensywnie zmienia się też stacja w Balinie, modernizowane są mosty i wiadukty, w Luszowicach trwa przygotowanie do budowy nowego przejazdu drogowego pod torami, a przy zakładach tłuszczowych w Trzebini trwają przygotowania do budowy całkiem nowego wiaduktu na trasie do Bolęcina.

Widok na dawny peron 3 (mat. własne)

Niegdyś peron 4, dziś plac budowy (mat. własne)

W tle prac kolejowych trwa także modernizacja wiaduktu w ciągu DK-79, co skutecznie paraliżuje Trzebinię (mat. własne)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane