czwartek, 12 lipca 2018

POZNAŃ: Solaris zostanie przejęty przez CAF

W ubiegłym tygodniu wreszcie wyklarowała się przyszłość bolechowskiej fabryki autobusów. Po kilku miesiącach Solaris znalazł w końcu inwestora strategicznego, którym okazał się hiszpański CAF. Biorąc pod uwagę strategię rozwojową baskijskiego koncernu na lata 2017-2020, przytulenie cenionego na europejskich i światowych rynkach producenta autobusów i trolejbusów jest jak najbardziej uzasadnione.

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z takiego obrotu spraw. CAF pragnie do września przejąć 100% akcji Solarisa. Według szacunków Hiszpan, transakcja może opiewać na ponad 300 milionów euro, które koncert z siedzibą w Beasain pozyskać zamierza z kredytu. Podpisana w zeszłym tygodniu umowa ramowa daje CAF-owi wyłączność na negocjowanie warunków. Jeśli oczywiście CAF dotrzyma słowa i zgodnie z planem Solarisa utrzyma polską fabrykę i jej załogę, chyba nie ma się czego obawiać.

Trudno było się spodziewać, że Solaris obroni się na wieki jako niezależny producent. Duże koncerny mogą więcej. Podobny los spotkał przecież bydgoską Pesę, gdzie niestety sytuacja stała się w pewnym momencie dramatyczna.

fot. Głos Wielkopolski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane