sobota, 28 lipca 2018

WARSZAWA: bliżej domknięcia sprawy zachodniego odcinka metra

Metro Warszawskie zbliża się powoli do finalizacji sprawy rozbudowy II linii metra po jego zachodniej stronie. W czwartek, 19 lipca, Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie chińskiego Sinohydro w sprawie przetargu na projekt i budowę odcinka Połczyńska - Powstańców Śląskich wraz z STP Mory. Przetarg ten wygrało konsorcjum Astaldi i Gulermak.

Sinohydro wskazało w swoim odwołaniu, że firmy włoska i turecka zawarły niedozwolone antykonkurencyjne porozumienie. Chodziło o to, że teoretycznie oba podmioty mogły wystartować osobno, jednak postanowiły zrobić to jako konsorcjum eliminując konkurencję między sobą. Oddalenie wniosku na korzyść Metra Warszawskiego otwiera drogę do podpisania umowy, jednak wcześniej przetarg poddany zostanie kontroli uprzedniej Urzędu Zamówień Publicznych.

Skrajny, zachodni odcinek metra między stacjami C1 i C4 będzie miał niespełna 4 kilometry długości. Poza tunelami i stacją techniczno-postojową zawierać będzie trzy nowe stacje. Koszt prac to ponad 1,6 miliarda złotych.

fot. Miasto Stołeczne Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane