czwartek, 12 lipca 2018

WARSZAWA: Gocław będzie miał tramwaj

W ubiegłym tygodniu Miasto Stołeczne Warszawa ogłosiło zatwierdzenie przez Komisję Europejską dofinansowania z funduszu spójności dla budowy nowej trasy tramwajowej na osiedle Gocław. Tym samym ten rejon prawobrzeżnej Warszawy już niebawem stanie się kolejnym, dostępnym za pomocą szybkiego i ekologicznego środka transportu o dużej wydajności.

Projekt ten, opracowany przez Tramwaje Warszawskie, obejmuje budową dwutorowej linii tramwajowej o długości 4 kilometrów, wraz z zakupem 18 tramwajów do obsługi trasy. Ponadto wyremontowane zostanie torowisko między rondami Waszyngtona i Wiatraczna. Nowe torowisko ma się wyłączać z istniejącej trasy w rejonie przystanku Park Skaryszewski. Dalej ma biec wzdłuż Kanału Wystawowego, pod aleją Tysiąclecia do ulicy Bora-Komorowskiego, wzdłuż której dotrze do pętli Gocław. Przecięcie Trasy Łazienkowskiej rozwiązane zostanie w taki sposób, że droga ta spuszczona zostanie w zagłębienie i biec będzie pod torowiskiem.

Cały projekt tramwaju na Gocław szacuje się na 396 milionów złotych. Około 62 miliony dołoży tutaj UE. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na projekt nowej trasy. Jeśli ta sprawa pójdzie szybko i projekt będzie gotowy w przyszłym roku, być może jeszcze wówczas uda się wyłonić wykonawcę prac i rozpocząć inwestycję. Wówczas założenia Tramwajów Warszawskich o realizacji zadania do 2021 roku mogą się ziścić!

fot. SISKOM

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane