wtorek, 24 lipca 2018

WARSZAWA: linia grodziska zostanie otwarta we wrześniu

Trwają intensywne prace przy modernizacji linii kolejowej 447 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim. Na 3 września PKP PLK zaplanowały jednotorowe udrożnienie linii. Wtedy to przewoźnicy będą mieli czas na rozpoczęcie testów i zapoznania nowego szlaku. Testy potrwają przez trzy tygodnie, do 24 września. Tego dnia pociągi zaczną już kursować już rozkładowo. Pociągów będzie jednak mało, co wynika z ograniczonej przepustowości, a do tego poruszać się będą z ograniczoną miejscami prędkością. Ponadto nic nie zatrzyma się w Pruszkowie, bo nadal trwać tam będą prace przy odbudowie stacji.

Mówiąc o tym, że pociągów będzie mało, należy mieć na myśli znaczne ograniczenia. Może chodzić o ledwie 4 pociągi na godzinę. Chociaż inwestycyjne ograniczenie prędkości wyniesie aż 80 km/h, to w miejscach tymczasowych przejść torowych kategorii E składy zwalniać będą do 20 km/h. Należy zatem oczekiwać, że komunikacja zastępcza kursować będzie nadal i w dużym stopniu zapewni transport pasażerom kolei. Nie wiadomo na razie, w jakim zakresie pociągi pojadą "linią grodziską" od 24 września. PKP PLK deklaruje, że dla SKM udostępniony będzie jeden tor odstawczy w Pruszkowie, dzięki czemu przewoźnik ten będzie mógł przywrócić linię S1 na podstawową trasę.

Modernizacja linii kolejowej 447 przysparza wielu problemów podróżnym. Jej dwutorowe zamknięcie zaplanowano na rok, jednak Intercor jakiś czas temu zawnioskował o jego wydłużenie do 20 października. PKP PLK nie zgodziły się na to, dlatego też we wrześniu zaobserwujemy efekty tego, co udało się zrobić do tej pory. Oby to wszystko skończyło się jak najszybciej.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane