środa, 11 lipca 2018

WARSZAWA: tramwaje wrócą na Kasprzaka - przetarg wystartował

Co prawda na razie tylko o projekt chodzi, jednakże zwiastuje to powrót tramwajów na ulicę Kasprzaka na warszawskiej Woli. Tramwaje Warszawskie ogłosiły bowiem przetarg na zaprojektowanie nowej trasy tramwajowej wraz z przebudową istniejących torowisk, które znajdą się w sąsiedztwie trasy.

Nowa trasa tramwajowa rozciągać się będzie od skrzyżowania Kasprzaka i Skierniewickiej aż do włączenia się w istniejące torowisko na Wolskiej. Dodatkowo przebudowane ma zostać istniejące torowisko na Kasprzaka między Skierniewicką a Karolkową oraz to na Wolskiej, aż do ulicy Elekcyjnej. Zadanie przetargowe podzielone zostało na dwa etapy: pierwszy obejmie torowisko od strony centrum, drugi zaś nową trasę i to, co ma zostać przebudowane na Wolskiej. Nowa trasa ma mieć 2,3 kilometra długości, a przebudowa dotknie jeszcze około 1200 metrów istniejących torowisk. Przyjęty został taki wariant inwestycji, że skrzyżowanie Kasprzaka/Wolska/Redutowa pokonywane będzie przez tramwaje w sposób bezkolizyjny, bo torowisko poprowadzone zostanie w zagłębieniu, w miejscu północnej jezdni ulicy Kasprzaka.

Firmy zainteresowane przygotowaniem projektu mają czas do 9 sierpnia. Oceniana będzie cena (70% punktów), a także w 20% doświadczenie zespołu projektowego i w 10% technologia wykonania. Na zamówienie szacunkowo przeznaczone będzie 2,3 miliona złotych netto. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 12 miesięcy na przygotowanie zlecenia. Zgodnie z oczekiwaniami Tramwajów Warszawskich, nowa trasa ma być gotowa najdalej w 2020 roku.

fot. Tramwaje Warszawskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane