poniedziałek, 9 lipca 2018

WROCŁAW: przegubowce przyjadą od MAN-a

Trochę trwało, nim wrocławskie MPK rozstrzygnęło przetarg na dostawę nowych autobusów przegubowych. Zamówienie to nie byle jakie, bo chodzi o nawet sto pojazdów. Jest to tym samym jeden z największych przetargów na autobusy przegubowe w historii polskich miast. Ostatecznie, dzięki punktom przyznanym za cenę pojazdów i zużycie energii, wyścig o zamówienie wygrał MAN - to on dostarczy do Wrocławia nowe autobusy.

Podstawowe zamówienie obejmuje 50 egzemplarzy przegubowych autobusów niskopodłogowych, wyposażonych w klimatyzację, gniazda USB i informację pasażerską. Każdy z autobusów ma zabrać przynajmniej 140 pasażerów, z czego minimum 32 na miejscach siedzących. Pierwotnie lepszą cenowo ofertę złożył EvoBus, dystrybutor autobusów Mercedes. Jednak MAN skorygował swoją ofertę o kilka procent, finalnie proponując nieco ponad 96 milionów złotych brutto. O wyborze oferty  w 40% decydowała cena, 35% punktów przyznawano za parametry techniczne, 15% za zużycie energii i 10% za okres udzielanej gwarancji. W wyniku oceny ofert MAN pokonał EvoBusa o niespełna 3 punkty. Zamówienie przewiduje opcję na dokupienie kolejnych 50 autobusów o takich samych parametrach.

Pierwsze autobusy mają trafić do Wrocławia w ciągu 180 dni od podpisania umowy, zaś cała dostawa podstawowego zamówienia ma nastąpić w ciągu 210 dni. Jednak przed podpisaniem umowy jeszcze wszystko może się zdarzyć - zależy, czy EvoBus się odwoła.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane