sobota, 11 sierpnia 2018

KRAKÓW: 15 sierpnia z Krakowską Linią Muzealną

Od kilku lat, w każdym sezonie Krakowskiej Linii Muzealnej pojawia się jednokrotnie specjalna linia podmiejska, która obsługiwana jest zabytkowym taborem autobusowym. Nie inaczej będzie także i w tym roku, gdy na ulicach miasta i okolicy pojawi się linia 505.

Linia 505 wyjedzie w trasę 15 sierpnia. Pojedzie z przystanku początkowego Cracovia Stadion, a dalej ulicami Piłsudskiego, Straszewskiego, Zwierzyniecką i Kościuszki do Salwatora, skąd skieruje się ulicą Księcia Józefa przez Bielany na zachód, przez Kryspinów i Cholerzyn do Mnikowa. Linia nawróci na pętli Mników Skały, i podobną trasą (w Krakowie od Salwatora przejazd przez Lelewela) wróci do Cracovii Stadion. Numeracja linii ma związek z historyczną linią rekreacyjną w Krakowie o takim samym numerze, która w roku 1973 kursowała z Placu Wolnica do Mnikowa w dni świąteczne, od maja do października. 15 sierpnia linia zapewni dojazd nie tylko do Rezerwatu Dolina Mnikowska, ale także do kąpieliska nad Zalewem Budzyńskim. Dlatego też należy się spodziewać dużego zainteresowania.

Nie należy oczywiście zapominać o tym, że 15 sierpnia kursować będą także tramwaje linii 0 w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej. Jak co niedzielę, linia obsłuży dwie trasy:

MIM - Korona - Stradom - Piłsudskiego - Cichy Kącik - Piłsudskiego - Dworzec Główny - Poczta Główna - MIM,
oraz:
MIM - Dworzec Główny - Rondo Mogilskie - Rondo Kocmyrzowskie - Ujastek - Kopiec Wandy - Plac Centralny - Dąbie - Rondo Grzegórzeckie - MIM

Zapraszam!

mat. własne

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane