niedziela, 19 sierpnia 2018

OLSZTYN: Gmina Stawiguda z komunikacją od MPK Olsztyn

Do Gminy Dywity, która już korzysta z komunikacji podmiejskiej uruchamianej przez MPK Olsztyn, od 1 września dołączy Gmina Stawiguda. Kilka dni temu zawarto w tym względzie stosowne porozumienie, co pozwoli na rozwój siatki połączeń podmiejskich i jednocześnie ułatwienie podróżowania mieszkańcom okolic miasta.

Porozumienie Olsztyna ze Stawigudą obowiązywać będzie na razie do końca 2019 roku. W tym roku gmina dopłaci do autobusów ponad 332 tysiące złotych, zaś w przyszłym - blisko milion. Za tymi pieniędzmi kryje się uruchomienie nowej linii 129, która z placu Roosevelta w Olsztynie pojedzie przez Tomaszkowo, Dorotowo, Stawigudę, Miodówek, Zezuj do Gryźlin. Codziennie realizowane będzie siedem par kursów. Co więcej, pasażerowie z Gminy Stawiguda będą korzystać z autobusów w ramach taryfy miejskiej, a zatem jednorazowy bilet kosztować będzie zaledwie 3 złote, zaś miesięczny tylko 80 złotych.

Gmina Stawiguda nie zamierza poprzestać tylko na połączeniach z Olsztynem. Planowane jest także rozwinięcie siatki połączeń wewnątrz gminy, np. na trasach do Bartążka, Rusi i Bartąga. Tak zorganizowana siatka połączeń miałaby zapewnić przesiadki w Stawigudzie i tym samym łączność całego regionu z Olsztynem.

fot. Olsztyn - Portal Miejski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane