wtorek, 28 sierpnia 2018

WARSZAWA: kolejny odcinek tramwaju na Nowodworach w przyszłym roku

W 2019 roku ma być gotowy, zgodnie z deklaracjami ZTM Warszawa, kolejny odcinek trasy tramwajowej na Nowodworach, który poprowadzi wzdłuż ulicy Światowida w kierunku Winnicy. Trwające prace projektowe co prawda przedłużają się, ale w Warszawie wierzą, ze planów inwestycyjnych uda się dotrzymać.

Nowy odcinek, oprócz torowiska i przystanków tramwajowych, obejmie budowę dwujezdniowej ulicy Światowida (de facto on nowa), budowę nowego skrzyżowania Światowida z Modlińską oraz budowę pętli autobusowej. Trasa tramwajowa na Winnicy zakończy się przeplotem torowym, a końcowy przystanek dedykowany będzie tramwajom dwukierunkowym.

Ostatecznie zakończenie prac projektowych ma nastąpić już niebawem, bo do końca września - tak twierdzą w ZTM Warszawa. Potem ogłoszony zostanie przetarg, i od jego powodzenia zależy, czy już na początku 2019 roku uda się rozpocząć prace budowlane. Jeśli wszystko pójdzie gładko, nowa trasa powinna być przejezdna najdalej w grudniu przyszłego roku, a więc znów będzie to gwiazdkowy prezent da mieszkańców Tarchomina i Nowodworów. Potem pozostanie jeszcze kwestia wybudowania zintegrowanego węzła przesiadkowego Winnica, przy Modlińskiej.

fot. Dzielnica Białołęka

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane