poniedziałek, 10 września 2018

KRAKÓW: drugie podejście do przebudowy Krakowskiej

Po fiasku pierwszego przetargu na przebudowę ciągu drogowo-tramwajowego na Krakowskiej i Dietla, który został unieważniony ze względu na przekroczenie kosztorysu o prawie 30 milionów złotych, krakowski ZIKiT ogłosił kolejny. Pod Wawelem liczą, że tym razem wykonawcy zejdą z cen. Czyżby?

Przypomnę tylko krótko, że w ramach zadania w ciągu ulicy Krakowskiej na Kazimierzu, między Dietla a Rollego, ma powstać wyciszony ciąg pieszo-tramwajowy, z zielenią i ścieżkami rowerowymi. Ponadto remont dotknąć ma skrzyżowania na Stradomiu, wraz z torowiskiem w ciągu Dietla między Augustiańską a Bożego Ciała. Poza tym przebudowany zostanie most Piłsudskiego. Przystanki Stradom i Plac Wolnica będą wyniesione w typie peronów wiedeńskich. Po torowisku na Krakowskiej poruszać się będą także samochody i autobusy, zaś prędkość maksymalna wyniesie 30 km/h.

Na oferty w ponowionym przetargu Kraków czeka do 12 października. Oprócz ceny kluczową sprawą w ocenie ofert będzie przywrócenie przejezdności torowiska oraz długość okresu gwarancji udzielanej na zrealizowane zadanie. Całość zadania musi zostać wykonana w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy, przy czym przejezdność na torowisku tramwajowym ma być uzyskana najlepiej już po 8 miesiącach. Zobaczymy, jak to będzie...

fot. ZIKiT Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane