sobota, 29 września 2018

KRAKÓW: gminna komunikacja w Wieliczce startuje 1 października

W poniedziałek, 1 października, rozpocznie się pilotażowy okres funkcjonowania gminnej komunikacji w Wieliczce. Tego dnia autobusy pojawią się na dwóch liniach, a na kolejne przyjdzie poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Przygoda Wieliczki z własną komunikacją rozpocznie się od następujących linii:

Wieliczka Rynek Kopalnia - Klaśnieńska - Kościuszki - Jedynaka - Siercza - Koźmice Wielkie - Janowice

oraz

Wieliczka Rynek Kopalnia - Sułków - Mała Wieś - Strumiany - Węgrzce Wielkie

Na początku 2019 roku uruchomione zostaną linie do Golkowic przez Grabówki oraz przez Czarnochowice i Kokotów do Brzegów. Na liniach zaplanowano, na początek, po 18 kursów w każdą stronę. Rozkłady mają być dograne do kursów SKA. Jako, że jest to pilotaż, przez pierwsze dwa tygodnie pasażerowie podróżować będą autobusami za darmo. Potem bilety kosztować będą 3 złote, zaś bilety 15-minutowy 2,20 zł. Opłatę za bilet okresowy ustalono na 90 złotych. Od wskazanych cen liczyć należy też ulgi ustawowe.

Komunikacja gminna wystartuje dwoma zastępczymi autobusami, jako że pierwsze nowe autobusy Solaris Urbino 12 przyjadą z Wielkopolski w drugiej połowie miesiąca. Kiedy tylko Solaris przygotuje już wszystkie zamówione przez Wieliczką pojazdy, ruszą kolejne linie. Jakby nie spojrzeć, całkiem fajne zmiany w mniejszych miastach się dzieją. Oby tak dalej!

fot. Koleje Małopolskie (ilustracyjne)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane