piątek, 28 września 2018

KRAKÓW: ukłon od Radnych dla Bronowic, czyli bezpłatne przejazdy liniami zastępczymi

Pomysł na wprowadzenie bezpłatnych przejazdów, na czas remontu tzw. ciągu bronowickiego, pojawił się jeszcze przed rozpoczęciem modernizacji. Jak można się było spodziewać w roku wyborczym, na pomyśle się nie skończyło. W środę, podczas sesji Rady Miasta Krakowa, przyjęto uchwałę dotyczącą zwolnienia z opłat wszystkich pasażerów, którzy podróżować będą liniami 704 i 713, a także zastępczymi tramwajami linii 74. No, pomysł może i dobry, ale trochę średnio atrakcyjny, bo co z tymi, którzy posiadają bilety miesięczne i muszą jechać gdzieś dalej, niż pod Bagatelę? Mogą poczuć się słusznie pokrzywdzeni!

Szczerze mówiąc, doskonale rozumiem tę politykę. Biorąc pod uwagę zarówno komfort, jak i czas przejazdów (autobusy zastępcze łapią opóźnienia), zwolnienie z opłat za przejazd w odniesieniu do taryfy czasowej, jaka w Krakowie funkcjonuje, ma spory sens. Pozwoli bowiem nie narażać pasażerów okazjonalnych na dodatkowe koszty, dzięki czemu nie będzie konieczności kupowania droższych biletów, ani też nikt nie natknie się na nieprzyjemny mandat, gdy już ważność biletu minie. Uważam więc, że to dobry pomysł, choć spowoduje to dla miasta trochę większe koszty.

Darmowa komunikacja na liniach 74, 704 i 713 wejdzie w życie po opublikowaniu uchwały RMK w dzienniku urzędowym województwa małopolskiego. Najwcześniej stanie się to w przyszłym tygodniu.

fot. Magiczny Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane