wtorek, 4 września 2018

KRAKÓW: umowa na ciąg bronowicki podpisana

Wczoraj w Krakowie podpisana została umowa między miastem a firmą ZUE S.A., dotycząca modernizacji torowiska tramwajowego na ciągu bronowickim. Teraz przed wykonawcą przygotowanie szczegółowego harmonogramu prac wraz z organizacją przebiegu zastępczej linii autobusowej, która stanowić będzie trzon komunikacji w rejonie na czas wielomiesięcznego wyłączenia ruchu tramwajowego między centrum a Bronowicami. Jak informuje ZIKiT, w najbliższym czasie nie należy się spodziewać wstrzymania ruchu tramwajowego - stanie się to zapewne dopiero jesienią.

Prace, prowadzone na Królewskiej i Podchorążych, na odcinku od Placu Inwalidów do pętli Bronowice, obejmą szczegółową przebudowę ulic i torowiska, wraz z przystankami tramwajowymi i samą pętlą. Uruchomienie komunikacji zastępczej będzie konieczne, ponieważ wyłączenie ruchu tramwajowego trwać będzie około 10 miesięcy. Inwestycja pochłonie niemal 77 milionów złotych, a realizowana będzie w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Poza modernizacją samego torowiska największym wyzwaniem dla miasta i utrudnieniem zarazem, będzie modernizacja tarczy skrzyżowania przy Placu Inwalidów, u zbiegu alej Trzech Wieszczów, Karmelickiej i Królewskiej. Przez jakiś czas poruszanie się w tych rejonach może sprawiać nie lada kłopot.

fot. ZIKiT Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane