sobota, 22 września 2018

WARSZAWA: komunikacyjne nowości na Ursynowie

Jesień w Warszawie jest zwykle czasem komunikacyjnych zmian. W tym roku sporo ułatwień dla pasażerów południowych dzielnic, a także dojeżdżających z Konstancina-Jeziorny. Od poniedziałku, 24 września, mieszkańcy tego miasta będą mogli łatwiej i szybciej dostać się do pierwszej linii metra, zaś na terenie Wilanowa i Ursynowa wprowadzone zostanie kilka istotnych zmian w trakcji autobusowej.

LINIE 710, 724 i 742, jadąc od Konstancina, skręcą w Powsinie w ulicę Korbońskiego, skąd przez Rosnowskiego, Relaksową i Wąwozową dotrą do Osiedla Kabaty, a nie jak dotychczas do Metra Wilanowska. Trasy ulegną znacznemu skróceniu, a przesiadki na metro na Kabatach będą o wiele wygodniejsze, zwłaszcza w porannym szczycie. Rozkłady jazdy wskazanych linii będą tak ułożone, by na wspólnym odcinku autobusy pojawiały się co 10 minut w szczycie oraz co 20 minut poza nim i w dni wolne.

W miejsce wycofanych z Wilanowa linii podmiejskich pojawią się nowe linie autobusowe. Do linii 264, kursującej z Wilanowa na Kępę Okrzewską, dołączą linie 251 i 339. Będą one zapewniać dojazd do Metra Wilanowska. Nowe linie pojadą następującymi trasami:

LINIA 251
METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Przyczółkowa – Warszawska – Bielawska – Mirkowska – Wojska Polskiego – rondo Jana Pawła II – Wilanowska – OS. GRAPA (Konstancin-Jeziorna)

LINIA 339 
METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Drewny – Korbońskiego – Rosnowskiego – Relaksowa – Wąwozowa – Metro Kabaty – al. KEN – OS. KABATY

Co więcej, od 24 września na Trakt Królewski w Śródmieściu wróci linia 195, która docierać będzie do Placu Trzech Krzyży. Na trasie do Rakowieckiej pojawi się linia 130 na następującej trasie:

LINIA 130
WILANÓW – Przyczółkowa – al. Wilanowska – Jana III Sobieskiego – Dolna – Puławska – Rakowiecka – al. Niepodległości – A. J. Madalińskiego – św. Boboli – Rakowiecka – Łowicka – RAKOWIECKA-SANKTUARIUM (powrót: Łowicka – A. J. Madalińskiego),

Autobusy linii 163 pojadą przez Nałęczowską do pętli Stegny, zamiast jak obecnie na Sadybę. Część kursów linii 131 zostanie z kolei wydłużona z Sadyby do pętli w Wilanowie. Kolejną zmianą, która zafunkcjonuje od poniedziałku, będzie uruchomienie linii lokalnej L46, która zapewni wygodny dojazd do stacji kolejowej w Otwocku dla mieszkańców Karczewa i Otwocka. Pojedzie ona na następującej trasie:

LINIA L46
Otwock (Danuty) – Generalska – Karczew: Warszawska – Mickiewicza – Os. Ługi – Otwock: Karczewska – Batorego – Przeworska – Staszica (powrót Andriollego) – Otwock (Kupiecka)

fot. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane