czwartek, 20 września 2018

WARSZAWA: zmiana zasad bagażowych w Ryanair

Korzystanie z usług tanich linii lotniczych przestanie być już takie tanie. Od 1 listopada tego roku zmienią się bowiem zasady odprawy bagażowej w samolotach Ryanair, podobnie zresztą będzie w WizzAir. Teraz będzie można wnieść bezpłatnie na pokład samolotu tylko jeden bagaż, a więc trzeba zapomnieć o wzięciu małej walizki i torebki bądź laptopa...

Do samolotów Ryanair od listopada będzie można w cenie biletu zabrać tylko jedną torbę lub plecak, o maksymalnych wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm. Bagaż ten będzie musiał zmieścić się pod poprzedzającym fotelem. W przypadku zabrania dwóch bagaży podręcznych do bramki lub gdy mały bagaż nie mieści się pod poprzedzającym fotelem, na pasażera nałożona zostanie opłata w wysokości 109 złotych. Będzie się można przed tym uchronić wykupując z biletem opcję Priority, umożliwiającą szybsze wejście na pokład i zabranie dwóch bagaży, z których większy (do 10 kg) można umieścić w półce bagażowej. W każdej innej sytuacji dodatkowy bagaż trzeba będzie nadać przy odprawie i odebrać na wydawce po wylądowaniu.

Na szczęście Ryanair postanowił, że bilety kupione przed ogłoszeniem nowego regulaminu dotyczącego bagażu podręcznego, będą miały przydzielone dodatkową sztukę bagażu rejestrowanego na osobę bez dodatkowych opłat.

fot. Fly4free.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane