poniedziałek, 1 października 2018

KATOWICE: taniej do Pyrzowic - GZM ustaliła ceny

W listopadzie Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia planuje uruchomić nowe linie do portu lotniczego Katowice Pyrzowice. Dziś kursuje tam komercyjna linia Lotnisko, operowana przez PKM Katowice. Przejazd nią to wydatek rzędu 27 złotych. To się jednak zmieni, bo linie mają być cztery, a cena biletu spadnie o niemal połowę.

GZM ustaliła już ceny biletów na nowe linie lotniskowe. Za 14 złotych będzie można dojechać do Pyrzowic, jednocześnie dzięki zmianom w systemie taryfowym, bilet taki będzie jednocześnie biletem dobowym na cały obszar funkcjonowania komunikacji. Ponadto z linii lotniskowych będzie można korzystać na podstawie biletów 30- i 90-dniowych. Obsługę połączeń zapewni 15 autobusów, które kursować mają na czterech trasach:

  • Gliwice Plac Piastów – Zabrze Multikino – Bytom Karb – Piekary Śląskie Szarlej Kaufland – Pyrzowice Port Lotniczy, 
  • Katowice Dworzec – Katowice Sokolska – Katowice Strefa Kultury – Sosnowiec Dworzec PKP – Będzin Stadion – Pyrzowice Port Lotniczy, 
  • Katowice Dworzec – Pyrzowice Port Lotniczy,
  • Tychy Dworzec PKP – Katowice Giszowiec Osiedle – Katowice Dworzec (tylko nocą)

Linia z Tychów ma funkcjonować tylko nocą, gdy pociągi nie będą kursowały. W ciągu dnia pasażerowie z tego miasta mają wykorzystywać możliwość przesiadki między autobusami a pociągami na dworcu w Katowicach. Funkcjonowanie linii lotniskowych ma kosztować GZM około 10 milionów złotych rocznie. Autobusy z Katowic odjeżdżać będą co pół godziny.

fot. TVS

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane