wtorek, 16 października 2018

KRAKÓW: tramwaje wracają do Pleszowa

W sprawie powrotu tramwajów do pętli w Pleszowie, w Krakowie zaczął już funkcjonować pewien żart: wrócą jesienią, tylko którego roku? Otóż tego roku. Wreszcie, po wielu tygodniach żmudnych procedur sprawa komunikacji tramwajowej w tym rejonie zostanie rozwiązana.

Jutro, 17 października, w południe zrealizowany zostanie oficjalny przejazd tramwaju linii 10, w ramach uroczystego otwarcia wyremontowanej trasy. Od czwartku, od samego rana, tramwaje będą już normalnie kursować między Kopcem Wandy a Pleszowem. Warto jednak pamiętać, że na Igołomskiej ciągle trwają prace przy rozbudowie i modernizacji ciągu drogowego.

Tym samym środa będzie ostatnim dniem funkcjonowania zastępczej linii 710 między Pleszowem a Placem Centralnym. Od czwartku trasę tę będzie można pokonać po prostu tramwajem. Niestety, będzie to częściowe szczęście, bo do Pleszowa wróci tylko linia 10. Jest to spowodowane koniecznością ograniczenia liczby tramwajów ze względu na trwające prace. Linia 21 na razie więc w dalszym ciągu kończyć będzie bieg na Kopcu Wandy. Co więcej, przystanek Giedroycia (d. Jeżynowa) będzie do odwołania nieczynny.

fot. ZIKiT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane