niedziela, 14 października 2018

KRZESZOWICE: od grudnia w pół godziny do Krakowa?

Jakiś czas temu w wyszukiwarkach połączeń PKP PLK pojawiły się propozycje rozkładowe na sezon 2018/2019, a więc odjazdy pociągów od 9 grudnia. Po pobieżnej analizie w Małopolsce widać, że szału nie będzie, choć pojawią się dodatkowe pociągi w dni robocze w relacji Olkusz - Katowice. Najważniejszym aspektem nowego rozkłady jazdy będą zmiany, jakie zajdą na trasie wychodzącej z Krakowa na zachód, w kierunku Krzeszowic i dalej.

Wedle wstępnych informacji podróż na odcinku Kraków - Krzeszowice od 9 grudnia tego roku ma potrwać pół godziny. Wszystko to za sprawą zakończenia większości prac torowych na magistrali E30 między Krzeszowicami a stacją Kraków Mydlniki. Dzięki temu zwiększy się także ilość połączeń, choć jeszcze nie będzie to stan znany sprzed kilku lat, gdzie w dni robocze widywaliśmy nawet 30 par pociągów. W grudniu powrócić mają pociągi do Krzeszowic. Co ważne, praktycznie wszystkie zaplanowane pociągi regionalne pojadą codziennie. Po jednej parze zarezerwowano na termin poniedziałek-sobota, a jedna para do i z Krzeszowic pojedzie tylko w dni robocze. Dzięki zakończeniu prac zaplanowano większą częstotliwość kursów, co widać po odjazdach w szczycie:

Z Krzeszowic: 4:00, 4:47, 5:17, 6:06, 6:32, 7:02, 7:38, 7:59 i 8:40
Z Krakowa: 13:32, 14:05, 14:32, 15:25, 15:59, 16:33, 17:05 i 17:34

PKP Intercity uruchomić ma tylko pociąg IC Przemyślanin relacji Przemyśl - Świnoujście, który kursować będzie nocą. Do tego w rozkładach pojawił się pociąg LEO Express do Pragi, który pojechać ma przez Krzeszowice. Wartością dodaną mają być postoje na stacji Kraków Bronowice. Oczywiście nie należy się do obecnych ustaleń zbytnio przywiązywać, bo mogą one jeszcze ulegać zmianom. Pewne informacje znane będą dopiero po 17 listopada.

Tymczasem przypomnę tylko, że od 21 października rozkład jazdy pociągów zmieni się jeszcze raz. Będzie to ostatnia korekta przez grudniową rewolucją. 

fot. Dziennik Polski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane