poniedziałek, 29 października 2018

NOWY SĄCZ: miejski "szynobus" pojedzie także w soboty

Kiedy w maju uruchamiano wahadłowe połączenie między centrum Nowego Sącza a Chełmcem, wiadomo było, że "szynobus" (zwyczajowa nazwa funkcjonująca w mieście) pojedzie tylko w dni powszednie. O sobotach nie było mowy. Teraz jednak okazuje się, że wszystko jest kwestią czasu, i od 3 listopada pojawią się także sobotnie kursy. Mieszkańcy terenów za Dunajcem, w tym osiedla Helena, wielokrotnie alarmowali o tym, że w weekendy pozostają odcięci od świata. Wszystkiemu winna jest budowa nowego mostu heleńskiego.

Do sobotnich kursów pociągu wahadłowego nowosądeckie MPK dopłaci Przewozom Regionalnym 10 tysięcy złotych. W soboty pociąg pojedzie w nieco skromniejszej formie, rozpoczynając kursowanie o 6:15 na przystanku Nowy Sącz Miasto, kończąc o 15:55 na stacji Nowy Sącz. Kursy nie będą rozłożone tak gęsto jak w dni robocze, jednak wydaje się, że to już ukłon w stronę pasażerów. Nie muszę oczywiście wspominać, że temat wypłynął tuż przed wyborami, ale to doprawdy mało istotne. Wartym odnotowania faktem jest też to, że pociąg do Chełmca kursować będzie także 1 listopada, czyli w dzień Wszystkich Świętych.

Dziennie z nowosądeckiego "szynobusu" korzysta nawet 12 tysięcy osób. Według słów wiceprezydenta Wojciecha Piecha, wielu dzisiejszych podróżnych chętnie korzystałoby z połączenia nawet po otwarciu nowego mostu.

fot. Radio RDN

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane