czwartek, 18 października 2018

ŁÓDŹ: przetarg na Północną i okolice rozstrzygnięty

W zeszłym tygodniu w Łodzi rozstrzygnięto przetarg na obszarową rewitalizację ulic i torowisk tramwajowych w rejonie placu Wolności oraz w ciągu Ogrodowej i Północnej. Zadanie obejmie także dawny dworzec tramwajów podmiejskich, czyli pętlę na Północnej oraz wykonanie dodatkowych rozjazdów na skrzyżowaniu Północna/Nowomiejska.

Finalizacja przetargu wymagała zwiększenia budżetu inwestycji. W sumie miasto wyda na ten cel ponad 68 milionów złotych. Zamówienie podzielono na kilka części. Pierwsza obejmuje rozbudowę układu torowo-drogowego w ciągu ulic Ogrodowa – Północna na odcinku od Zachodniej do Franciszkańskiej wraz z przebudową pętli tramwajowej przy Północnej i budową płyty odciążającej nad kanałem rzeki Łódki i dodatkowymi rozjazdami. Prace wykona konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane KEMY, Larkbud i Progreg Infracity z Łodzi, za prawie 50 milionów złotych brutto. Prace mają potrwać 37 miesięcy. Drugie zadanie to przebudowa Nowomiejskiej na odcinku od Ogrodowej/Północnej do placu Wolności. Prace wykona IDS-BUD z Warszawy za 3,2 miliona złotych brutto. Czas realizacji przewidziano na 16 miesięcy. Trzecia część dotyczy ulicy Pomorskiej od placu Wolności do Wschodniej. W ciągu 16 miesięcy zadanie zrealizuje IDS-BUD z Warszawy za 2,8 milionów złotych brutto. Czwarta część obejmie przebudowę Zachodniej na odcinku od Próchnika do Legionów. Tu także, za 6,7 miliona złotych brutto, prace wykona IDS-BUD, na co przewidziano 15 miesięcy. W ramach wszystkich prac zniknie tramwajowe rondo na placu Wolności.

Ostatnim zadaniem jest budowa pasażu Róży w kwartale wyznaczonym przez ulice: Legionów – Piotrkowska – Próchnika – Zachodnia, który ma połączyć Zachodnią z Piotrkowską. Zadanie to zdobyły Mosty Łódź, z kwotą 5,9 miliona złotych brutto. Na realizację prac przewidziano 24 miesiące.

fot. octopus06 (wikimapia.org)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane