poniedziałek, 15 października 2018

ŁÓDŹ: Zgierz dostanie pieniądze z RPO na tramwaj do Kuraka

Coraz bliżej powrotu tramwajów do Zgierza. Prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski poinformował oficjalnie, że projekt Projekt nr WND-RPLD.03.01.01-10-0001/18, pn „Poprawa jakości, funkcjonowania i rozwój oferty systemu transportowego na terenie Gminy Miasto Zgierz" otrzymał pozytywną ocenę formalną i będzie dofinansowany w ramach RPO, w wysokości 8 776 150,00 złotych. Oznacza to, że linia 45 do placu Kilińskiego wróci za jakiś czas.

Wniosek złożono w czerwcu. Dokumenty zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnym i merytorycznym, dzięki czemu możliwe będzie przeprowadzenie remontu torowiska od granicy z Łodzią do skrzyżowania na Kuraku. W ramach inwestycji, poza remontem trasy tramwajowej, pojawią się także parkingi typu Park and Ride i Bike and Ride, zlokalizowane przy trasie tramwaju. Planuje się, że całość prac ma zostać zrealizowana do grudnia przyszłego roku.

To dobra wiadomość, która oznacza, że przynajmniej jedna nitka tramwajowa na północ od Łodzi zostanie uratowana. O linii w kierunku Ozorkowa nie można już powiedzieć tego samego...

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane