piątek, 5 października 2018

WARSZAWA: Ryanair Sun przejmuje wszystkie bazy Ryanair w Polsce

Z początkiem nowego, 2019 roku, czarterowy Ryanair Sun przejmie wszystkie bazy lotnicze Ryanair w naszym kraju, począwszy od samolotów na personelu pokładowym skończywszy. Pociągnie to za sobą pewne zmiany dla zatrudnionej kadry. Nowa struktura firmy w Polsce poskutkuje zmianą umów o pracę w Irlandii na samozatrudnienie, a więc członkowie załóg pokładowych, chcąc utrzymać pracę, będą musieli założyć własną działalność i podpisać umowę z nowym polskim podmiotem – Warsaw Aviation. Jedynym zatrudnionym i zarazem prezesem nowej spółki jest właśnie szef Ryanair Sun.

To się pracownikom nie podoba, bo oznacza w istocie zdjęcie parasola socjalnego (zwolnienia, macierzyński etc.), a dodatkowo emerytury pracowników na samozatrudnieniu są relatywnie niższe.
To jednak nie jest nic nowego w świecie lotnictwa cywilnego. Podobne rozwiązania stosuje bardzo wielu przewoźników lotniczych na świecie, także w Polsce. Analogicznie funkcjonuje spółka LOT Crew, gdzie współpracujący z nią członkowie załóg pokładowych pozostają zatrudnieni w oparciu o własną działalność.

fot. Port Lotniczy Wrocław

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane