wtorek, 9 października 2018

WARSZAWA: testy na linii obwodowej

Na modernizowanej linii kolejowej Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska trwają już jazdy zapoznawcze przez jej przywróceniem do ruchu. PKP PLK informuje, że od 21 października pociągi będą obsługiwać trasę prawie normalnie. Prawie, bo do czasu zakończenia wszelkich prac prędkość szlakowa będzie ograniczona do 40 km/h, co wpłynie na sprawność prowadzenia ruchu kolejowego.

Etap testowy trwać będzie do 19 października. W tym okresie codziennie, między 22:00 a 12:00, linią przejeżdżać będą około 24 pociągi, które rozwiną prędkość 60 km/h. W międzyczasie na zmodernizowanych przystankach trwają roboty wykończeniowe. Montowane są ławki, tablice rozkładowe i monitoring. Trwa instalacja wind i schodów ruchomych, a do tego instalowane są elementy systemu nagłośnieniowego.

Od 21 października, na trasę Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska wrócą pociągi Kolei Mazowieckich i SKM Warszawa (S9). W dni powszednie będzie to ponad 40 par pociągów, kursujących w szczycie nawet co kilka minut. Mankamentem rozkładu jest to, że wieczorem prawie wszystkie kursy realizowane będą tylko w dni robocze, co skutkować będzie przerwami w weekendy w granicach 1-2 godzin. Zresztą cały weekendowy rozkład nie będzie zachęcał, bo połowa kursów będzie realizowana tylko w dni robocze. Jak na linię ściśle miejską nie jest to imponujące... Według rozkładu jazdy czas przejazdu odcinka ma wynieść 10 minut.

fot. Warszawa - NaszeMiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane