wtorek, 13 listopada 2018

BYTOM: modernizacja trasy linii 38 przesunięta na rok 2019

Choć rozpoczęcie modernizacji ulicy Piekarskiej w Bytomiu miało rozpocząć się już w połowie tego roku, Tramwaje Śląskie zaktualizowały harmonogram prac torowych i przesunęły inwestycję na 2019 rok. Przetarg na wykonanie prac ma zostać ogłoszony w I kwartale.

Ulica Piekarska to symbol Bytomia i całego Górnego Śląska. Każdego dnia kursują nią tramwaje linii 38, na stałe obsługiwane przez bardzo stare tramwaje Konstal N, znane jako eNki. Prace przy modernizacji polegać będą na budowie drugiego toru na końcach trasy, a także zabudowie dodatkowych rozjazdów na skrzyżowaniu Piekarska/Sądowa oraz Sądowa/Powstańców Warszawskich.

Modernizacja trasy pozwoli przede wszystkim na poprawienie rozkładu jazdy, poprzez wprowadzenie do ruchu bieżącego dwóch brygad. Komfort korzystania z linii poprawi się także przez wprowadzenie na jedną z brygad nowego, częściowo niskopodłogowego wagonu dwukierunkowego. Dwa takie pojazdy dostarczy Tramwajom Śląskim poznański Modertrans, właśnie z myślą o obsłudze linii 38.

fot. Tramwaje Śląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane