niedziela, 4 listopada 2018

KATOWICE: Bilet Katowicki i węzeł przesiadkowy Ligota

Jutro w Katowicach działalność rozpoczną dwie komunikacyjne nowości. Właściwie bedzie ich więcej, ale motory są dwa. Uruchomiony zostanie węzeł przesiadkowy Ligota, który zlokalizowano przy dworcu kolejowym w tej dzielnicy, ponadto zacznie funkcjonować Bilet Katowicki.

Węzeł Ligota pociągnie za sobą uruchomienie dwóch nowych linii autobusowych o numerach 912 i 913. Linia 912 kursować będzie na trasie Ligota Akademiki - Ligota Dworzec PKP (węzeł przesiadkowy), zaś linia 913 połączy krańce Panewniki Owsiana - Ligota Dworzec PKP. Obie linie kursować będą co pół godziny w dni robocze oraz co godzinę w weekendy. Dla linii 13 wprowadzona zostanie obsługa nowego węzła w Ligocie i dwukierunkowy przejazd ulicą Panewnicką. Trochę szkoda, że potencjał węzła będzie tak słabo wykorzystany, jednak wierzę, że kwestią czasu jest wprowadzenie tam większej ilości połączeń.

Także jutro działać zacznie Bilet Katowicki, emitowany przez Koleje Śląskie. Będzie to bilet kolejowy, uprawniający jego posiadaczy do nieograniczonej opcji przejazdów wszystkimi liniami autobusowymi i tramwajowymi KZK GOP na Katowic. Podobnie na mocy tego biletu będzie można korzystać z wszystkich pociągów Kolei Śląskich w granicach Katowic. Bilet Katowicki to bilet imienny, ważny przez miesiąc od dnia wystawienia. Jego cena to 119 złotych.

fot. Fakt

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane