piątek, 9 listopada 2018

KRAKÓW: stacja Zabierzów niebawem w pełnej krasie

Trwa modernizacja magistrali E30 między Krakowem a Katowicami. Choć prowadzone prace widać właściwie na całym odcinku, ich największe zaawansowanie obserwujemy od dłuższego czasu między Krakowem a Krzeszowicami, gdzie już niebawem pociągi zaczną kursować szybko i poobu torach.

Wkrótce uruchomiona w pełni zostanie stacja Zabierzów. O ile np. w Rudawie stację przerobiono na przystanek (podobnie będzie w Dulowej), o tyle Zabierzów zyskał drugi peron. Bazowo odprawie podróżnych służyć będzie wyspowy peron 1, zbudowany w miejscu poprzedniego. Drugi peron jednokrawędziowy powstał przy budynku stacji, a pełnić będzie rolę pomocniczą i pozwoli na minięcie się składów. Wszystkie one wyposażone zostały w wiaty, ławki oraz pełen system informacji pasażerskiej. Dojście do nich zapewnione będzie przejściem podziemnym, które zastąpiło niewygodną kładkę.

Prócz stacji w Zabierzowie, już niedługo z nowych peronów będzie można skorzystać w Rudawie i Krakowie Mydlnikach Wapienniku. Jakiś czas temu uruchomiono nowy peron stacji Kraków Mydlniki, przesunięty nieco w kierunku centrum miasta. Trwają już częściowe prace w Krzeszowicach, Trzebini i Woli Filipowskiej. Zmienia się odcinek na zachód od Trzebini, gdzie w nowe perony wyposażono już stację Jaworzno Szczakowa, a z popiołów powstają także przystanki w Ciężkowicach i Balinie. Całość prac ma zostać zakończona do grudnia 2020 roku.

fot. Gazeta KrakowskaBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane