niedziela, 11 listopada 2018

KRAKÓW: zmiana trasy komunikacji zastępczej na Bronowicach

We wtorek, 13 listopada, wprowadzone zostaną zmiany w przebiegu trasy zastępczych autobusów, obsługujących remontowaną trasę tramwajową do Bronowic. Jest to związane z rozszerzeniem zakresu prac na remontowanej trasie. Dotąd możliwe było prowadzenie komunikacji autobusowej na ulicy Bronowickiej, jednak teraz wykonawca musi zająć już całą jezdnię.

Linia 704 po zmianach kursować będzie między centrum a Kazimierza Wielkiego bez zmian, zać następnie w kierunku Bronowic Małych trasa prowadzić będzie przez Smoluchowskiego, Lea, Młodej Polski i Rydla. Powrót odbywać się będzie od Bronowickiej przez Przybyszewskiego, Zarzecze, Lea i Smoluchowskiego do Kazimierza Wielkiego, gdzie autobusy wrócą na zasadniczą trasę. Analogiczną trasą kursować będzie wspomagająca linia zastępcza 713, dla której przystanek końcowy zorganizowany zostanie przy pętli Bronowice, co znacząco wpłynie na jej sens i z pewnością wpłynie na efektywne wykorzystanie linii tramwajowej 74 - będzie się można przesiadać.

Zmiany nie wpłyną na częstotliwość kursowania poszczególnych linii, a na nowych odcinkach wyznaczone będą dodatkowe przystanki tymczasowe. Co więcej, na skrzyżowaniu alei Kijowskiej z Królewską ruch będzie utrudniony, a nawet może zostać wprowadzona jego wahadłowa organizacja. Z tego powodu autobusy linii 144 i 194 mogą doznawać opóźnień.

mat. ZDMK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane