sobota, 24 listopada 2018

ŁÓDŹ: niebawem kasacje wagonów z rodziny 805N

Wagonów z rodziny 805N w różnych wersjach jest obecnie w Łodzi aż 406, do dziś eksploatowanych. Cykliczne dostawy nowych i używanych pociągów przybliża miasto do wycofania części z nich, tych uszkodzonych i tych, które sprawiają dużo kłopotu. Planowano nawet, że tramwaje od Łodzi odkupi Lwów. Ten jednak wybrał berlińskie Tatry, zatem nie pozostaje nic innego, jak Konstale zezłomować. A szkoda, bo sprzedaż Konstali do Lwowa oznaczałaby, że po raz pierwszy chorzowskie tramwaje pojawią się na torach poza granicami naszego kraju.

Latem przyszłego roku łódzkie MPK chciałoby zlikwidować jakieś 27 wagonów z Chorzowa. W pierwszej kolejności pod palnik pójdą tramwaje, które przeszły modernizację przed 2004 rokiem. Z pewnością będą to ostatnie trzy pociągi wyposażone w aparaturę elektryczną Elin, których utrzymanie w sprawności jest niezwykle trudne i kosztowne. Brakuje bowiem części zamiennych, zaś ich sterowanie jest całkiem inne niż we wszystkich innych tramwajach w Łodzi. Pierwszeństwo kasacji wagonów przypada zajezdni na Telefonicznej, bo to tam trafiają zarówno nowe tramwaje z Pesy, jak i używane NF6D z Niemiec. Na Chocianowicach większe tempo kasacji wagonów nastąpi dopiero po zakupie 30 nowych wagonów, które zakupione zostaną w ramach projektu "Tramwaj dla Łódzi".

MPK deklaruje, że choć tramwaje będą złomowane, to wszelkie sprawne i przydatne części będą zachowane na poczet napraw wagonów Konstal, które zostaną jeszcze w ruchu.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane