czwartek, 22 listopada 2018

POZNAŃ: umowa na tramwaj na Naramowice podpisana

Trasę tramwajową z Wilczaka na Naramowice w Poznaniu zbuduje konsorcjum Gulermak i Mosty Łódź. To jedna z najważniejszych wiadomości ostatnich dni. Inwestycja pochłonie 380 milionów złotych.

W ramach inwestycji powstanie nowe torowisko tramwajowe oraz węzeł komunikacyjny Nowa Naramowicka, który umożliwi sprawne poruszanie się po okolicy. To dla Poznania bardzo ważny projekt, z uwagi na intensywny rozwój miasta na północ i duże oczekiwania społeczne. Budowa nowej trasy jest dofinansowana z Unii Europejskiej kwotą ponad 155 milionów złotych. Inwestycja będzie realizowana w formule "projektuj i buduj". Na trasie o długości 3,3 kilometra znajdzie się osiem przystanków i blisko 7,5 kilometra sieci drogowej.

Zanim wykonawcy przystąpią do prac, miasto musi przygotować kompletną dokumentacje wraz z decyzjami potrzebnymi do realizacji przedsięwzięcia. Wszystko ma być gotowe na początku 2020 roku, tak by roboty można było natychmiast zacząć. Miasto planuje, by inwestycja została zakończona do końca 2021 roku, a najdalej wiosną 2022 roku cały układ komunikacyjny ma być w pełni funkcjonujący.

fot. ZTM Poznań

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane