czwartek, 15 listopada 2018

PRAGA: nowy imprezowy tramwaj w czeskiej stolicy - Tatra T3 Coupe

Czeska Praga wzbogaciła się o kolejny zabytkowy tramwaj. Nie jest to wóz zwyczajny, choć ze zwyczajnej rodziny się wywodzi. Niedawno odbyła się oficjalna premiera tramwaju Tatra T3 Coupe, różniącego się od innych tego typu pojazdów "kabrioletowym" charakterem. Tramwaj jest koncepcyjnym dziełem Anna Marešová Designers.

Granatowy tramwaj wyposażono obustronnie w doświetlające lufciki, zlokalizowane na gięciu dachu ponad linią okien. W tylnej części pojazdu nie ma okien, a jedynie otwory po nich zabudowane barierami ochronnymi. Wagon przygotowano w stylistyce lat 60. XX wieku. W przedniej części znalazły się charakterystyczne dla Tatr fotele kubełkowe, z tworzywa w kolorze śnieżnobiałym. W tylnej części pojawiły się odchylane, białe kanapy. Całości dopełnia bar z kranami do nalewania piwa. Wagon jest niezwykle przestronny i wyglądem nawiązuje do piętrowych wagonów panoramicznych, znanych z Glacier Express w Szwajcarii.

Wagon T3 Coupe można wynająć od DP Praha. Cena wynajmu za jedną godzinę to 7700 CZK, czyli około 1200 złotych. Z przejazdu skorzystać może jednorazowo 31 osób. W tramwaju można zorganizować wieczór panieński czy kawalerski, imprezę dla małej firmy bądź urodziny na wypasie. Wystarczy w tym celu skontaktować się z odpowiednim działem DP Praha, pisząc na adres: obchod@dpp.cz

fot. Ceska Televize

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane