sobota, 3 listopada 2018

WARSZAWA: coraz bliżej metra na Targówku

Wiosną 2019 roku uruchomione zostaną kolejne trzy stacje drugiej linii warszawskiego metra. Wówczas pasażerowie będą mogli dojechać do stacji Szwedzka, Targówek i Trocka. W tej chwili trwają intensywne prace wykończeniowe na stacjach. Kolorystyka podziemnych przystanków będzie stonowana. Na Szwedzkiej dominować będzie grafitowy, na Targówku biel, zaś Trocka prezentować się będzie w odcieniach szarości.

Na peronach trwa montaż systemu nagłośnieniowego, montowane są także windy i schody ruchome, perony i przejścia wyposażane są w niezbędne oznaczenia i elementy informacyjne. Najbardziej zaawansowane są prace na stacji Targówek, a dobór kolorystyki pozwoli na powiązanie stylistyczne z kolejnymi stacjami w stronę Bródna. Wyłożenie stacji stanowią perforowane panele metalowe, które poza funkcją architektoniczną mają też za zadanie tłumić hałas produkowany przez kursujące pociągi. W tunelach z kolei prowadzone są prace przy montażu okablowania i systemu sterowania ruchem pociągów. Tradycyjne semafory mają pozwolić na regulowanie ruchu pociągów w sytuacjach awaryjnych.

Centralny odcinek drugiej linii metra uruchomiono 8 marca 2015 roku. Dziś korzysta niej blisko 150 tysięcy pasażerów dziennie. Po otwarciu kolejnych stacji z pewnością liczba ta znacznie się zwiększy.

fot. UM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane