czwartek, 1 listopada 2018

WARSZAWA: interRegio wróci, ale pod inną nazwą

Chęć odbudowy połączeń komercyjnych Przewozy Regionalne zasygnalizowały poprzez złożenie do UTK wniosków o otwarty dostęp na dwunastu relacjach. Długo nie było wiadomo, czy będzie się to wiązało z powrotem kategorii interRegio, czy też nie. Teraz już wiemy - nowe komercyjne pociągi będą funkcjonować pod nową nazwą handlową.

Jak podaje "Rynek Kolejowy" w spółce przeprowadzono specjalny konkurs, w którym pracownicy Przewozów Regionalnych mogli składać swoje propozycje w tej sprawie. Konkurs został zakończony, a złożone propozycje oceniać będzie teraz komisja konkursowa. Według zapowiedzi przedstawicieli spółki do końca listopada wybrana zostanie nowa nazwa pociągów, które w niektórych przypadkach ruszyć mają już w grudniu. Pracownik, którego nazwa zwycięży, otrzyma nagrodę pieniężną.

Ciekawi mnie, jaka nazwa wygra. Zastanawiam się, czy nie najlepiej byłoby powrócić do dawno zarzuconej nazwy RegioPlus, która przez lata związana była z pociągami regionalnymi o zasięgu ponadwojewódzkim. Czas pokaże, na co zdecyduje się przewoźnik, który tak mocno wierzy w sukces swojej restrukturyzacji.

fot. bankier.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane