czwartek, 27 grudnia 2018

KATOWICE: śląskie Kolzamy trafią do Czech

Po ogłoszeniu wyników postępowania na sprzedaż przez Koleje Śląskie dwóch szynobusów serii SA109 należało się spodziewać takiego rozwiązania. Przewoźnik wybrał tego oferenta, który zdecydował się zapłacić więcej. 19 grudnia ogłoszono, że śląskie Kolzamy sprzedane zostaną spółce GW Train Regio z Czech. Przewoźnik ten zaoferował o 56 tysięcy złotych więcej, niż zażyczyły sobie KŚ, i dodatkowo przebił w ten sposób ofertę Przewozów Regionalnych.

W ten oto sposób bezużyteczne na Górnym Śląsku jednostki otrzymają nowe życie. Teraz tylko nowy właściciel będzie musiał przeprowadzić przeglądy poziomu P4 (na własny koszt), bo SA109, choć sprawne, straciły dopuszczenie do ruchu z pasażerami. Co więcej, jak podaje Rynek Kolejowy, czeski przewoźnik chętnie kupi także analogiczne pojazdy, które dotychczas usilnie próbują sprzedać Koleje Dolnośląskie.

Najpewniej sprawa nie kończy polskiego wątku dla SA109, które z dużym prawdopodobieństwem pojawią się na trasie Sędzisław - Kralovec, obsługiwanej od 9 grudnia właśnie przez GW Train Regio.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane