poniedziałek, 10 grudnia 2018

ŁÓDŹ: tramwajem do ŁKA Marysin - przetarg na projekt

Łódź zamierza stworzyć kolejny węzeł przesiadkowy w miejskiej sieci transportowej. Ogłoszony właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy torowiska i wydłużenia trasy od pętli Strykowska do przystanku ŁKA Łódź Marysin, jako jeden z unijnych projektów transportowych dla miasta, ma zapewnić możliwość sprawnej przesiadki do tramwajów z pociągów jadących zarówno od Widzewa, jak i od Zgierza.

Przetarg obejmuje przygotowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy nowego odcinka i przebudowy istniejącej linii tramwajowej w ciągu ulicy Wojska Polskiego Franciszkańskiej do pętli przy Strykowskiej, wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury. W założeniu torowisko na odcinku Franciszkańska - Zielna poprowadzone zostanie południową stroną jezdni zamiast jej środkiem, a następnie za Zielną przejdzie na północną stronę ulicy Wojska Polskiego. Przedłużenie linii tramwajowej od Strykowskiej do ŁKA Marysin zakończy się pod jezdnią ulicy Inflanckiej, z przystankami pod wiaduktem. Za wiaduktem powstanie nowa pętla techniczna.

Na oferty czekają w Łodzi do 3 stycznia. W 60% o wyborze ofert zdecyduje jej cena. Wygrany podmiot ma przygotować komplet dokumentacji i złożyć wniosek o pozwolenie na budowę w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

mat. Urząd Miasta Łodzi 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane