poniedziałek, 31 grudnia 2018

POZNAŃ: kolej wróci do Międzychodu?

Wielkopolski urząd marszałkowski, znany w ostatnim czasie z pozytywnego nastawienia do kolei regionalnej w województwie, zastanawia się nad opcją przywrócenia 10-tysięcznego Międzychodu na kolejową mapę regionu. Przygotowywane właśnie opracowanie ma dać odpowiedź na pytanie, czy i w jakim zakresie można połączenia do Międzychodu przywrócić. Dokument ma zawierać przykładowo prognozowaną liczbę podróżnych i kierunki ich przemieszczania się.

Jak wskazuje UMWW, diagnoza społecznego zapotrzebowania na pasażerskie przewozy kolejowe dla linii 363 Rokietnica - Międzychód oraz 368 Międzychód - Skwierzyna, opracowywana jest na podstawie umowy między województwa, powiatami międzychodzkim i szamotulskim oraz gminą Międzychód. Oznacza to więc, że jeśli wznowienie przewozów okaże się zasadne, mogą one wrócić także do Szamotuł. Obie linie objęte analizą są w znacznej części nieprzejezdne, jednak PKP PLK wskazuje, że chętnie przywróci linie do stanu używalności.

Z pewnością przywrócenie niemal 20-tysięcznym Szamotułom połączenia z Międzychodem, a przede wszystkim powrót pociągów do tego miasteczka to bardzo dobry i potrzebny element rozwoju dobrego jakościowo transportu publicznego. Dziś Międzychód dysponuje tylko kilkoma kursami PKS Gorzów Wielkopolski, który to zapewnia ledwie sześć par kursów dziennie do Poznania.

fot. Międzychód - NaszeMiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane