wtorek, 4 grudnia 2018

ŚLĄSKIE: Koleje Śląskie w nowym roku rozkładowym

Za tydzień obowiązywać zacznie w całym kraju nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Wszyscy przewoźnicy operować będą według nowych rozkładów. Także Koleje Śląskie zmieniają rozkłady. W zasadzie nie ma o czym pisać, bo większych zmian nie będzie. Wszystkie linie przewoźnika operować będą tak samo, a i rozkłady pozostaną zbliżone do obecnych. Przed podróżą warto się jednak zapoznać z nowymi tabelami kursowania, które już wiszą na peronach stacji i przystanków w całym kraju.

Zdecydowaną nowością będzie wytrasowanie pociągu przyspieszonego Kubalonka z Gliwic do Wisły trasą przez Knurów, Rybnik i Żory. Stworzy to, co prawda tylko w weekendy, możliwość dojazdu w Beskidy dla mieszkańców właśnie tych miejscowości. Pierwotnie pociąg miał kursować nieco wcześniej, dzięki czemu istniałaby możliwość przesiadek w Rybniku na składy w kierunku Czech, jednak ostatecznie będzie wyjeżdżać z Gliwic około 7. rano. Celowo nie podaję godziny, bo ta do marca będzie zmienna - istnieją trzy wersje odjazdu. Pociąg z Wisły Głębce będzie wyruszać niezmiennie o 18:08. Na konto tego połączenia PKP PLK gruntownie przebudowały perony stacji Knurów, chyba jednak trochę na wyrost.

Z odnalezionych przeze mnie ciekawostek warto odnotować nowy pociąg Regio, który połączy codziennie Częstochowę z Wrocławiem trasą przez Blachownię, Lubliniec, Kluczbork i Oleśnicę. Pociąg ten będzie kursować z Wrocławia o 8:36, z kolei z Częstochowy o 13:11.

fot. Kolej na Knurów

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane