czwartek, 10 stycznia 2019

KATOWICE: umowa na torowisko z Sosnowca do Będzina podpisana

Po udanym rozstrzygnięciu przetargu na naprawę torowiska tramwajowego w Dąbrowie Górniczej, Tramwaje Śląskie zawarły kolejną umowę dotyczącą modernizacji infrastruktury. Chodzi o trasę tramwajową w ciągu ulicy Małobądzkiej w Będzinie oraz Będzińskiej w Sosnowcu. Szczęśliwym zwycięzcą została firma NDI, za której prace będzie trzeba zapłacić ponad 58 milionów złotych. I wcale nie była to najtańsza oferta...

Prace podzielone są na dwa zadania. Pierwsze obejmuje odcinek od będzińskiej "nerki" do granicy z Sosnowcem, czyli około 6 kilometrów toru pojedynczego. Druga część przedsięwzięcia dotyczy odcinka od granicy Sosnowca i Będzina do pętli przy Będzińskiej oraz w ciągu Będzińskiej między ulicami: Zagłębia Dąbrowskiego a Staropogońską. W ramach tego zadania wyremontowana będzie także sama pętla Będzińska. Prace mają potrwać 18 miesięcy, przy maksymalnym utrzymaniu przejezdności trasy z wykorzystaniem odcinków jednotorowych.

Inwestycja Tramwajów Śląskich między Sosnowcem a Będzinem pokazuje, że w przetargu nie zawsze liczy się tylko cena. W postępowaniu znalazła się bowiem tańsza oferta, jednak gwarancja udzielana przez NDI okazała się dłuższa o 12 miesięcy, dlatego to właśnie ją Tramwaje Śląskie wygrały.

fot. Dziennik Zachodni

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane