czwartek, 31 stycznia 2019

KATOWICE: w ferie dzieci za darmo w Kolejach Śląskich

Za kilkanaście dni, dokładnie 9 lutego, w województwie śląskim rozpoczną się zimowe ferie szkolne. Władze województwa śląskiego postanowiły wobec tego ułatwić podróżowanie najmłodszym, wprowadzając uprawnienie do darmowych przejazdów pociągami Kolei Śląskich przez całe ferie. Pomysłodawcą akcji jest Jakub Chełstowski, obecny marszałek województwa śląskiego

Oferta obowiązywać będzie od soboty, 9 lutego, aż do niedzieli, 24 lutego. W tym czasie wszystkie dzieci chodzące do szkół i przedszkoli będą mogły odbywać nieograniczoną ilość podróży na pokładzie pociągów KŚ. Aby to zrobić, wystarczyć będzie ważna legitymacja szkolna, a dla przedszkolaków - dokument potwierdzający wiek dziecka. Co ważne, oferta nie jest skierowana wyłącznie dla dzieci mieszkających w województwie śląskim. Z darmowych przejazdów będą mogli skorzystać także goście, odwiedzający w ferie śląskie. Akcja obejmie nie tylko uczniów szkół podstawowych - z ulgi będą mogli korzystać także licealiści, uczniowie techników i szkół branżowych.

Biorąc pod uwagę fakt, że w województwie śląskim jest całkiem sporo atrakcji w okresie zimowym, a pociągi Kolei Śląskich oferują dogodne połączenia w Beskidy, wróżę tej akcji sukces i podejrzewam, że będzie się ona powtarzać także w kolejnych latach.

fot. Koleje Śląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane