niedziela, 13 stycznia 2019

KRAKÓW: podsumowanie roku 2018 na Kraków Airport

Niedziela to dobry dzień na tego typu informacje. Miło, delikatnie i tylko optymistycznie. Krakowski Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II podsumował miniony rok pod względem obsługi podróżnych. Jest się czym chwalić, bo statystyki znacznie wzrosły i niewiele wskazuje na to, by tendencja ta miała się w tym roku odwrócić.

Kraków Airport obsłużył w 2018 roku blisko blisko 6,77 miliona pasażerów. W porównaniu z rokiem 2017 to wzrost o 934 tysięcy, czyli o 16%. Po raz pierwszy krakowskie lotnisko złamało barierę 6 milionów operacji pasażerskich. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy leży przede wszystkim po stronie rosnącej liczby połączeń. Nie bez znaczenia jest także systematyczna modernizacja i rozbudowa lotniska, co więcej Kraków Airport pozostaje najlepiej zlokalizowanym portem lotniczym w Polsce, wyłączając warszawskie Lotnisko Chopina.

Krakowskie lotnisko intensywnie rośnie w siłę. Kolejne połączenia uruchamiają tacy potentaci jak Ryanair, przybyło także kilku nowych przewoźników, jak Blue Air. W obecnym rozkładzie z Krakowa realizowanych jest 100 połączeń do 27 krajów świata, obsługiwanych przez 20 przewoźników lotniczych. To wszystko pozwala na systematyczne umocnienie się lotniska w Balicach na pozycji krajowego wicelidera pod względem odprawianych podróżnych. Aż miło mieszkać tak blisko :)

fot. Kraków Airport

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane