sobota, 19 stycznia 2019

KRAKÓW: rozwój LOT-u pod Wawelem, czyli dwa nowe kierunki i częściej do Chicago

Siatka połączeń PLL LOT dla Krakowa ponownie się rozrasta. Wiosną pojawią się dwa nowe, na razie tylko letnie kierunki, ale to wcale nie koniec niespodzianek. Kraków Airport chwali sobie współpracę z polskim przewoźnikiem lotniczym, stąd należy się spodziewać kolejnych ciekawych informacji rozkładowych.

Pierwszym nowym kierunkiem są połączenia do stolicy Rumunii, Bukaresztu. Od 1 kwietnia do końca października samoloty LOT-u będą obsługiwać tę trasę w poniedziałki, środy i piątki. Założenia rozkładowe są takie, że starty z Krakowa realizowane będą o 20:25, zaś z lotniska Bukareszt Otopeni o 6:15 czasu lokalnego. Lot trwać będzie niespełna dwie godziny, a do realizacji połączenia LOT wykorzysta turbośmigłowe samoloty Bombardier Q400. Jeśli połączenie sprawdzi się, przewoźnik nie wyklucza jego utrzymania jako całoroczne. Drugi kierunek to odpowiedź na konkurencyjną relację tanich linii lotniczych. Chodzi mianowicie o rejsy Kraków - Dubrownik. Na początek samoloty obsługiwać będą tę trasę tylko w soboty, od 25 maja do 28 września. Start samolotu Embraer 195 z Krakowa zaplanowano na 20:25, zaś z Dubrownika o 23:00. Lot potrwa niecałe dwie godziny. W tym przypadku połączenie ma charakter sezonowy i nie ma mowy o jego utrzymaniu w zimowym rozkładzie lotów.

To jednak nie jedyne nowości, jakie LOT i Kraków Airport przygotowali dla pasażerów w tym roku. Ze względu na rosnącą popularność reaktywowanych połączeń bezpośrednich z Krakowa do Chicago, przewoźnik zdecydował się na dołożenie rejsów. Od czerwca zamiast dwóch rejsów w tygodniu będą trzy. Dodatkowy lot zaplanowano z lotniska O'Hare o 17:25 czasu lokalnego we wtorki, z lądowaniem w Krakowie w środowe poranki. Z kolei powrotny rejs do Chicago realizowany będzie w środy o 12:20.

fot. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane