sobota, 26 stycznia 2019

KUJAWSKO-POMORSKIE: powrócą pociągi do Ciechocinka?

W Biuletynie informacji Publicznej powiatu aleksandrowskiego pojawiło się ogłoszenie dotyczące zamiaru zamówienia usług transporty kolejowego na trasie Aleksandrów Kujawski - Ciechocinek. Pierwotnie władze regionu planowały wznowienie kursowania pociągów pasażerskich na tym odcinku już w 2018 roku, jednakże z ówczesnych negocjacji władz powiatu z SKPL Cargo nie wynikły wiążące decyzje. Czy zatem rok 2019 przyniesie w tej sprawie rozstrzygnięcie?

Pociągi osobowe do Ciechocinka przestały kursować regularnie w 2011 roku. Od tamtej pory pojawiały się jedynie sporadyczne kursy w sezonie letnim. Według informacji powiatu aleksandrowskiego właściwe ogłoszenie o zamówieniu ma być opublikowane w drugiej połowie maja. Na razie nie ma jeszcze decyzji co do kształtu i zakresu funkcjonowania połączeń, ale konkretne chęci są. Trwają rozmowy z samorządami lokalnymi, które potencjalnie mogą włączyć się w projekt, a także szeroko rozumiane rozpoznanie rynku.

W rozkładzie jazdy 2010/2011 na 7-kilometrowej linii kolejowej 245 pojawiało się nawet 12 par pociągów na dobę. Pokonywały one trasę Ciechocinek - Aleksandrów Kujawski w ciągu średnio 11 minut. Czy uda się przywrócić ten stan?

fot. Arriva

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane