poniedziałek, 7 stycznia 2019

ŁÓDŹ: będą nowe przystanki kolejowe w mieście

PKP PLK podpisały końcem roku umowę na projekt i wykonanie trzech nowych przystanków kolejowych w obrębie łódzkiego węzła kolejowego, a także przebudowę trzech istniejących obiektów. Prace pochłoną ponad 49 milionów złotych netto, a pieniądze na ten cel pochodzić będą ze środków Unii Europejskiej.

Nowe przystanki objęte projektem do Łódź Radogoszcz Wschód przy ulicy Kreciej, Łódź Retkinia w rejonie osiedli Retkinia i Pienista oraz Łódź Warszawska w rejonie wiaduktu przy ulicy Warszawskiej, na pograniczu osiedli Rogi i Marysin. Każdy z nowych peronów będzie wyposażony w wiaty, ławki i system informacji pasażerskiej. W zależności od położenia znajdą się na nich windy lub pochylnie, także nowe przystanki będą w pełni dostępne dla osób o ograniczonej mobilności. Drugą częścią projektu będzie rozbudowa przystanków Łódź Arturówek, Łódź Marysin, Łódź Stoki. Pojawi się m.in. mijanka na przystanku Marysin, dzięki czemu przepustowość linii z Widzewa do Zgierza będzie zdecydowanie większa. Pojawi się tam także dodatkowy peron. Na przystanku Łódź Stoki powstanie nowe przejście podziemne, z kolei Łódź Arturówek dorobi się nowej ścieżki rowerowej prowadzącej na peron.

Prace zrealizuje konsorcjum firm ALUSTA S.A. i Komunikacyjne Zakłady Automatyki "TRANS-tel" Sp.z o.o. Planuje się, że wszystkie prace w ramach projektu "Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego – z mijanką w rejonie przystanku Łódź Marysin" zakończą się w 2020 roku.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane