środa, 30 stycznia 2019

ŁÓDŹ: w tym roku pełna modernizacja jednego NF6D

Łódzkie MPK zakupiło w ubiegłym roku kilkanaście tramwajów Duewag NF6D od niemieckiej Bogestry. Wszystkie one przeszły w ostatnich miesiącach prace przystosowawcze, dzięki którym będą mogły kursować bez przeszkód na łódzkich trasach tramwajowych. Wszystkie, poza jednym. MPK zdradziło, że jeden egzemplarz zatrzymany został jako prototyp do gruntowej przebudowy.

Głęboka modernizacja jednego pociągu NF6D będzie poddany głębokiej modernizacji. Prace realizowane będą w tym roku. Na razie nie wiadomo, co dokładnie będzie w tym pojeździe wykonane. Prace zrealizuje Zakład Techniki MPK Łódź. Równocześnie prowadzone będą dalsze przystosowania tramwajów tej serii do ruchu w łódzkich warunkach - do grudnia takie prace zostaną przeprowadzone na dwunastu pociągach serii NF6D.

To zresztą nie jedyne plany taborowe MPK. W tym roku kolejne trzy pociagi M8C zostaną zmodernizowane do wersji M8CN, w których środkowy człon przerabiany jest na niskopodłogowy. Ponadto kontynuowane będą prace przy restauracji zabytkowego składu Konstal N - w tym roku obejmą one wagon doczepny 5ND o numerze taborowym 644.

fot. MPK Łódź

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane