sobota, 2 lutego 2019

AUSTRIA: W Innsbrucku przybyły nowe linie tramwajowe

W 132-tysięcznym Innsbrucku, stolicy austriackiego Tyrolu, od 26 stycznia funkcjonują dwie nowe linie tramwajowe. Ma to związek z największą od lat rozbudową sieci tramwajowej, która doprowadziła tramwaje do północno-wschodniej części miasta. Nowa trasa od Leipziger Platz do Josef-Karschbaumer-Strasse liczy ponad 3 kilometry. Dodatkowo w centrum stworzono łącznik na odcinku Terminal Marktplarz - Klinik. Ostatecznie więc zbudowano 3,5 kilometra nowego torowiska.

Dzięki tej inwestycji pojawiły się dwie nowe linie tramwajowe: 2 i 5. Linia 2 kursuje na trasie z Josef-Kerschbaumer-Strasse przez centrum do Peerhofsiedlung i Technik West (kursy na zmianę). Z kolei linia 5 wykonuje kursy na trasie Schutzenstrasse - Technik West przez Dworzec Główny. W związku z tym linia z Amras została skrócona do centrum, które objeżdża wkoło i wraca do Amras.

Na chwilę obecną w Innsbrucku mamy więc pięć linii tramwajowych, wspomaganych przez Stubaitalbahn. W planach jest budowa pierwszej linii tramwaju regionalnego na trasie Völs - Rum. Powstanie ona poprzez wydłużenie trasy z Technik West do Völs oraz z Schutzenstrasse do Rum na wschodzie. Obsługę tej trasy ma przejąć linia 5.

fot. Tiroler Tageszeitung

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane