wtorek, 26 lutego 2019

JELENIA GÓRA: zmiany w taryfie MZK i darmowe przejazdy

14 lutego radni w Jeleniej Górze przyjęli projekt zmian w taryfie MZK Jelenia Góra. Co więcej, będą to zmiany jak najbardziej korzystne dla pasażerów. Zaczną one obowiązywać już w piątek, 1 marca. Najważniejszą zmianą jest zapewnienie prawa do bezpłatnych przejazdów dla dzieci, młodzieży i studentów.

Zmian jest jednak więcej. Z 75 do 70 lat została obniżona granica wieku, uprawniająca seniorów do korzystania z darmowych przejazdów miejskimi autobusami. Dla wszystkich innych pasażerów wydłużone zostaną czasy obowiązywania biletów przesiadkowych: z 45 do 60 oraz z 60 do 90 minut. Uchwała Rady Miasta zastępuje także bilet miesięczny biletem 30-dniowym, który ważny będzie przez 30 dni od daty wskazanej. Bilet półgodzinny potanieje, a dla żądnych przygód przygotowano całkiem nowy bilet weekendowy, ważny od piątku od 16:00 do poniedziałku, do godziny 16:00.

Zmiany w taryfie obciążą co prawda budżet miasta, jednak władze Jeleniej Góry liczą na zmniejszenie ruchu indywidualnego i wzrost frekwencji w autobusach.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane