poniedziałek, 4 lutego 2019

KATOWICE: przetarg na modernizację stacji Sosnowiec Dańdówka

Stacja kolejowa Sosnowiec Dańdówka od lat wygląda jak pobojowisko i bardziej przypomina strapione walkami Sarajewo lat 90. XX wieku niż część sieci kolejowej w 200-tysięcznym mieście będącym częścią kilkumilionowej aglomeracji. Ten stan rzeczy ma szansę się jednak zmienić, ponieważ PKP PLK ogłosiły przetarg na remont tego obiektu.

Poza modernizacją samej stacji, w zakres prac zleconych w ramach przetargu wchodzi także przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym na posterunku odgałęźnym Kozioł oraz nastawni dysponującej stacji Dąbrowa Górnicza Wschodnia. Stanowi to kolejny element realizowane już projektu „Prace na południowo-wschodniej obwodnicy GOP wraz z przyległymi odcinkami”. W ramach modernizacji stacji Dańdówka naprawione zostaną trzy tory stacyjne, wymienione będa wszystkie rozjazdy, sieć trakcyjna oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Na stacji zbudowana zostanie nowa nastawnia.

PKP PLK określiło budżet na poziomie 61,5 miliona złotych netto. Prace będą prowadzone w formule projektuj i buduj, w latach 2019-2020. Na oferty zarządca infrastruktury oczekuje do 6 marca.

fot. Agencja Gazeta

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane