niedziela, 3 lutego 2019

KIELCE: prace przy dworcu autobusowym pełną parą

Najpewniej wcześniej niż w lipcu 2020 roku podróżni będą mogli skorzystać z wyremontowanego dworca autobusowego w centrum Kielc. Remont obiektu przy Czarnowskiej 12 realizuje Budimex, w świetle podpisanej w sierpniu zeszłego roku umowy. Prace idą szybciej niż zakładał harmonogram inwestycji, dlatego być może uda się udostępnić to miejsce podróżnym sporo wcześniej.

Obecnie trwają już prace przy wzmacnianiu konstrukcji budynku autobusowego UFO, a także odbudowa tych jego elementów, które musiały zostać wyburzone. Podczas prac rozbiórkowych dokonana została pełna inwentaryzacja konstrukcji z wykorzystaniem technologii 3D. Wykonawca zrealizował także prace pod kątem tuneli po wschodniej i zachodniej stronie - trwa konstrukcja ich płyt fundamentowych. Jak wskazują władze Budimexu, pracownicy znacznie wyprzedzają harmonogram mimo zimowej aury.

Przyjemny akcent stanowi fakt przekazania przez Budimex części historycznych elementów do Muzeum "Polska na Kołach" w Busku-Zdroju. Tak stało się z napisem "Dworzec" oraz z elementami słynnych świetlików dachowych.

fot. Budimex

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane