sobota, 2 lutego 2019

KRAKÓW: na zakopiance w Myślenicach powstanie nowy węzeł drogowy

Na wjeździe "zakopianką" do Myślenic, patrząc od strony Krakowa, kierowcy napotykają skrzyżowanie z ulicą Jana III Sobieskiego, na którym ruchem steruje sygnalizacja świetlna. W ciągu najbliższych lat ten stan rzeczy ulegnie zdecydowanej zmianie, dzięki zakontraktowaniu ministerialnych środków na budowę w tym miejscu bezkolizyjnego węzła drogowego. Inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu w tym miejscu, jako że skrzyżowanie znajduje się na łuku i jednocześnie na wzniesieniu.

Węzeł drogowy, jaki powstanie w tym punkcie, nazywany jest trąbką. Na obu jezdniach zabudowane będą dodatkowe pasy włączające i wyłączające, co upłynni ruch. Po stronie północnej zlokalizowane będą łącznice dla kierunków od Krakowa i do Zakopanego. Pozostałe kierunki zaopatrzone będą poprzez wiadukt i łącznice po drugiej stronie węzła. Wszystkie wjazdy i zjazdy z "zakopianki" spotykać się będą na rondzie. Pojawi się nowy chodnik oraz nowa droga dojazdowa do przysiółka Bukówka. Przy budowie węzła zabudowane zostaną wszelkie drogi dojazdowe do okolicznych posesji, zachowane zostaną także skomunikowania z istniejącymi uliczkami w okolicy.

Przetarg na projekt i budowę obiektu ma zostać ogłoszony jeszcze w pierwszym kwartale tego roku, zaś z nowego węzła kierowcy skorzystają już w 2022 roku.

fot. GDDKiA

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane